Dla kogo kredyt gotówkowy?

Kredyty gotówkowe w dzisiejszych czasach są dość popularne korzysta z nich naprawdę wiele osób ponieważ kredyty te można wykorzystać na dowolny cel. ogólnie ten typ kredytu nie jest na wielkie kwoty przeważnie jest to w granicach tysiąc do kilku tysięcy złotych jeżeli chodzi o okres kredytowania to przeważnie jest to okres jednego do dwóch lat.

Kredyt tego typu nie nadaje się do finansowania większych wydatków typu nieruchomości czy jakieś większe środki trwałe takie jak samochód. Kredyty gotówkowe nie nadają się także do finansowania większych inwestycji ze względu na swoje ograniczenia z drugiej zaś strony są to kredyty udzielane na dowolny cel przez co mogą być przeznaczone na sprzęty użytku codziennego takie jak pralka czy lodówka o wielkości inwestycji nie przekraczającej kilkakrotnie wielkości jednorazowych dochodów. Oferta kredytów gotówkowych jest skierowana przede wszystkim do osób fizycznych potrzebujących niewielkich ilości gotówki w danym momencie będących w stanie stosunkowo szybko go spłacić do tego przeważnie jest potrzebne stałe źródło dochodu które umożliwia regularne spłacanie rat kredytu gotówkowego.

Z powyższego wynika że kredyt gotówkowy jest skierowany głównie do osób posiadających stałe zatrudnienie lub emeryturę lub jakiekolwiek inne stałe dochody w postaci emerytury czy renty mające dobrą płynność finansową. Oczywiście warunki udzielenia takiego kredytu nie są specjalnie restrykcyjne ze względu na stosunkowo niskie kwoty jakich się udziela, dlatego też jest udzielany dość często, przez co osoby biorące taki kredyt mogą stosunkowo łatwo wpaść w pętlę kredytową przy zbyt konsumpcyjnym trybie życia.

Kredytów gotówkowych udzielają banki lub jakieś inne podmioty kredytowe, które mają w swojej ofercie tego typu produkt finansowy. Wysokość kredytu jaki można uzyskać jest uzależniona głównie od dochodu netto osoby ubiegającej się oraz od zaciągniętych i zarejestrowanych już wcześniej przez nią zobowiązań takich jak kredyty czy pożyczki. Kredyt gotówkowy może być spłacany w całości jednorazowo lub może być też rozłożony na raty. Kredyt gotówkowy jak i wszystkie inne tego typu produkty finansowe ma swoje oprocentowanie oraz różnego typu opłaty dodatkowe takie jak prowizja i inne które trzeba płacić przy okazji spłaty rat kredytu lub całości jeśli tak to było zawarte w umowie kredytowej. Osoba biorąca kredyt jest nazywana kredytobiorcą zaś strona udzielająca kredytu to kredytodawca zawsze obie strony zawierają umowę, w której są zawarte dokładne informacje dotyczące udzielonego przez kredytodawcę kredytu gotówkowego. Najłatwiejszym sposobem na znalezienie dobrego kredytu jest odpowiednia strona - market ekredytowy - oprocentowanie pożyczek.