Strona finansowa

Do treści | Do menu | Do wyszukiwania

Tag - kapitalizacja odsetek

Kanał wpisów

czwartek, grudzień 3 2015

Lokata, która przynosi dobre zyski

1__15_.jpg Wśród sposobów bezpiecznego inwestowania, jednym z najpopularniejszych jest lokata. Jest to tez jeden z najpopularniejszych produktów bankowych, dostępnych praktycznie w każdym banku. Lokata jest bezpieczna nie tylko ze względu na sam sposób inwestowania, ale również na gwarancje, jakich udziela Bankowy Fundusz Gwarancyjny osobom składającym depozyty, takie jak lokata w bankach. Dzięki temu nawet niewypłacalność banku nie spowoduje, że utracimy środki. W takim przypadku BFG wypłaci nam całą sumę, a powyżej 100 000 złotych większą ich część.

Kontynuuj czytanie...

poniedziałek, listopad 24 2014

Rodzaje lokat bankowych.

Banki mają w swojej ofercie wiele różnych typów lokat. Można wybrać taką jaka najbardziej nam odpowiada i jaka da nam zysk na jakim nam zależy. Jedną z bardziej znanych lokat jest lokata terminów. Jest najpopularniejsza i najbardziej uzależnia się z lokatami bankowymi. Tutaj zasada działania jest prosta. Klient idzie do banku, powierza mu pieniądze na ściśle określony czas i i po jego upływie otrzymuje z powrotem swoje pieniądze, powiększone o wielkość odsetek jaka uzbierała się przez cały czas, kiedy bank miał nasze pieniądze do swojej dyspozycji. Tutaj kapitalizacja odsetek naliczana jest po zakończeniu okresu lokowania pieniędzy.

Lokata progresywna.

Do dyspozycji swoich klientów banki mają również lokatę jednodniową. Jak sama nazwa wskazuje jest to lokata na jeden dzień. Jest to jednak mało popularna lokata. Odnawiana jest każdego dnia, a kapitalizacja odsetek naliczana jest codziennie. Nieco bardziej popularna jest lokata progresywna. W przypadku tej lokaty mamy możliwość dopłacania pieniędzy do początkowej kwoty jaką włożymy na lokatę. Największą zaletą tego typu lokaty jest bardzo mała formalność. Nie trzeba podpisywać setki różnych dokumentów, aby zawrzeć umowę lokaty.

Lokata dynamiczna, call, lokata rentierska, elektroniczna i lokata nocna.

Kolejnym typem lokaty jest lokata dynamiczna. W każdej chwili można wypłacać zgromadzone na koncie środki pieniężne. Oprocentowanie takiej lokaty wzrasta wraz z jej trwaniem. Im dłużej taką lokatę mamy tym więcej na niej nam się uda zarobić. Lokata call charakteryzuje się tym, że zawiera się ją na rachunku klienta, ale w momencie, kiedy na jego koncie będzie minimalna wartość środków pieniężnych. Taka lokata trwa do czasu, aż na koncie nie będzie kwoty jaka jest wymagana przy zawarciu tego typu lokaty. Lokata rentierska jest jedną z popularniejszych lokat długoterminowych. Tutaj zarobione odsetki zostają wypłacane na koniec lokaty. Należy jednak pamiętać, że do zawarcia tego typu lokaty potrzebna jest nam dosyć duża suma pieniędzy jaką na tą lokatę wpłacimy. Lokata nocna zakłada, że oprocentowanie pieniędzy zachodzi nocą. W dzień klient może wypłacać pieniądze, zaś w nocy podlegają one oprocentowaniu. Ostatni typ lokaty to lokata elektroniczna. Można ją zawrzeć samemu za pośrednictwem internetowego systemu bankowego.