Strona finansowa

Do treści | Do menu | Do wyszukiwania

Tag - kredyt gotówkowy

Kanał wpisów

wtorek, wrzesień 26 2017

Kredyt gotówkowy sposobem na inwestycje i zysk

money-1772642_640.jpg Często jest tak, że aby osiągnąć upragniony pułap finansowy, trzeba najpierw zainwestować. Nie każdy dysponuje odpowiednimi oszczędnościami czy na tyle wysokimi zarobkami, które pozwoliłyby poczynić odpowiednie kroki w celu ich pomnożenia. Dlatego też co raz więcej osób decyduje się na rozwiązanie jakim jest kredyt gotówkowy. Otrzymane w ten sposób środki finansowe inwestują, ciesząc się upragnionym zyskiem albo dalej rozwijają swoje przedsiębiorstw, które są w konsekwencji gwarancją lepszego i ustabilizowanego życia.

Kontynuuj czytanie...

piątek, lipiec 7 2017

Na co kredytobiorca w Polsce wydaje kredyt gotówkowy?

Sytuacja kredytobiorcy w Polsce jest coraz lepsza. Na rynku działa wiele podmiotów ze stosunkowo tanim kredytem gotówkowym. To banki komercyjne, firmy pożyczkowe, SKOK – i (najpopularniejsze pozycje w krajowej gospodarce). Większość firm pożyczkowych analizuje dokładnie strukturę wydatków gospodarstw domowych, także w perspektywie zagospodarowania kredytu. Dzięki temu można znacznie lepiej kształtować promocje, a także strategie sprzedażowe w konkretnych grupach docelowych. Na co zatem kredytobiorca w Polsce wydaje kredyt gotówkowy? W artykule porozmawiamy o najpopularniejszych i noszowych celach zaciągania zobowiązania krótko lub długoterminowego.

Kontynuuj czytanie...

czwartek, maj 5 2016

Kredyt gotówkowy elementem ekonomicznej symbiozy.

money-494162_640.jpg Kredyt gotówkowy jest elementem ekonomicznej symbiozy. Jakiej i na czym ona polega? Jak wszyscy z pewnością rozumiemy, symbioza określa sytuacje w której obie strony czerpią korzyści ze wzajemnych relacji, i tak też jest w przypadku ekonomicznej symbiozy i kredytu gotówkowego. Strona mi są tutaj banki i kredytobiorcy, natomiast kredyt jest łącznikiem między tymi elementami symbiozy ekonomicznej. Nim jednak przejdziemy dalej w szczegóły i znacznie bliżej przyjrzymy się owej symbiozie i zachodzącym tutaj relacjom, wcześniej powinniśmy najpierw odpowiedzieć sobie, czym jest kredyt gotówkowy i jak powinniśmy go postrzegać. Przykładem kredytu gotówkowego może być kredyt studencki. Natomiast, jeżeli chodzi ogólnie o kredyty gotówkowe, to oczywiście są to wszystkie kredyty, które w całości są nam wypłacane tylko i wyłącznie za pomocą gotówki, stąd też taka ich nazwa a nie inna. Kredyty gotówkowe często w znacznym stopniu różnią się od siebie nawzajem, i to dobrze, ponieważ dzięki temu kredytobiorcy mają większy wybór i mogą dzięki temu dopasować lepszy kredyt do swoich potrzeb. Nie mniej jednak wszystkie kredyty gotówkowe mają ów wspólny mianownik, czyli są w całości wypłacane tylko i wyłącznie w gotówce. Tak o to pokrótce wygląda definicja kredytów gotówkowych.

Kontynuuj czytanie...

środa, marzec 25 2015

Kredyty gotówkowe, czyli sposób na potrzebna pilnie gotówkę

Wysokość naszego budżetu często jest zbyt mała, aby można za jej pomocą zrealizować pilne wydatki. Uzbieranie odpowiedniej kwoty też nie zawsze wchodzi w grę, ponieważ wydatków tych często nie można odłożyć na później. Dlatego w takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem może być zaciągnięcie kredytu gotówkowego, który można przeznaczyć na niemal dowolny cel konsumpcyjny. Przez zaciągnięcie kredytu można dysponować niemal od razu potrzebna kwota, a później spokojnie spłacać zobowiązanie, kiedy zakup zostanie już zrealizowany. Trzeba pamiętać oczywiście o tym, że decyzja o zaciągnięciu kredytu musi być dobrze przemyślana, a kredyt wiąże się z dodatkowymi kosztami w postaci odsetek. Są to jednak w większości przypadków koszty warte poniesienie, ponieważ można mieć potrzebne środki od razu.

Tania opcja

Choć kredyt wiąże się z kosztami, to można te koszty zminimalizować, jeśli wybierze się korzystną ofertę kredytową. Korzystna oferta to z pewnością oferta o niskim oprocentowaniu. Wysokość oprocentowania jest bowiem parametrem, który bezpośrednio decyduje o tym, ile będzie kosztował nas kredyt. Jednak nie tylko na to należy zwrócić uwagę. Dość istotne jest bowiem jeszcze to, z jakim rodzajem oprocentowania będziemy mieli do czynienia. Do wyboru mamy oprocentowanie stałe lub zmienne. Pierwszy rodzaj oprocentowania to oprocentowanie, którego wysokość jest ustalana w oparciu o wysokość stóp procentowych w dniu podpisywania umowy kredytowej i nie zmienia sią ona niezależnie od tego, czy zmienia się wysokość stóp procentowych w trakcie spłaty kredytu. Druga opcja to natomiast oprocentowanie zmienne. Taka opcja jest bardziej ryzykowana, ale może tez przynieść korzyści. Ryzyko jest związane z możliwością podwyższenia stóp procentowych przez NBP, a to spowoduje, że oprocentowanie będzie wyższe. Korzyści możliwe będą z kolei, jeśli stopy procentowe zostaną obniżone, a to spowoduje zmniejszenie kosztów kredytu. Kolejna kwestia to sposób spłaty, a więc ilość oraz wysokość rat. To również ma duże znaczenie dla miesięcznego obciążenia naszego budżetu, dlatego musi być optymalnie dobrane do naszych możliwości, a wtedy spłata nie będzie zbyt dużym obciążeniem. Czasem możliwe jest też ustalenie elastycznych warunków spłaty kredytu, co jest opcja chyba najkorzystniejsza pod tym względem.

czwartek, styczeń 15 2015

Co warto wiedzieć o kredycie gotówkowym

Powszechnie za najbardziej korzystny kredyt uznaje się kredyt hipoteczny. Wszystko za sprawą zobowiązania. Kredyt hipoteczny zaciąga się bowiem pod zastaw nieruchomości. Nie każdy kto potrzebuje dużej gotówki jest w stanie zaryzykować. Dlatego też zdecydowanie większą popularnością cieszy się kredyt gotówkowy. Zaciąga się go na zdecydowanie mniejsze kwoty. Często towarzyszą mu jednak dodatkowe opłaty. Wejdź na ekredytowymarket.pl ranking kredytów gotówkowych zawierający najlepsze dostępne oferty.

Droga do kredytu gotówkowego otwarta jest więc zarówno dla tych, którzy posiadają minimalne źródło zabezpieczenia. Dla banku wystarczy zazwyczaj jeśli kredytobiorca posiada stałe źródło dochodów i wyraża zgodę na dobrowolne poddanie się egzekucji. Zdecydowanie rzadziej praktykowaną opcją jest zaciąganie kredytu na poręczyciela. Przy poważnych sumach takie rozwiązanie jest jednak często proponowane przez bank.

Ile kosztuje kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy można przeznaczyć na zupełnie dowolny cel. Za pomocą pieniędzy pozyskanych w ten sposób można kupić nowe meble, sprzęt RTV czy AGD czy cokolwiek innego. Bank na pewno nie będzie wnikał w to na co zostały przeznaczone pieniądze z tytułu tego zobowiązania. Co zaś tyczy się kosztów to jak to bywa przy kredycie najważniejsze jest oprocentowanie. Może się ono wahać od 13 do nawet 20 %. Nie może przekroczyć czterokrotności stopy lombardowej. Stopa ta ustalana jest przez Narodowy Bank Polski. Na tym koszty kredytu gotówkowego się nie kończą. Każdy bank dodatkowe opłaty nalicza według własnych preferencji. Kolejnym istotnym kosztem kredytu gotówkowego jest bowiem prowizja. Jej wysokość oraz sposób naliczania uzależnione jest w głównej mierze właśnie od banku. Może to być jednorazowa opłata, którą trzeba uregulować przy zaciąganiu zobowiązania, może też zostać rozłożona na raty. Bank może również wymagać o kredytobiorcy wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia. Zakres polisy może być różny. Może to być na przykład polisa na życie. Towarzystwo ubezpieczeniowe w razie śmierci klienta zobowiązuje się do przejęcia jego zobowiązania. Banki posiadają korzystne umowy z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Od każdego Klienta, który zdecyduje się na wykupienie ubezpieczenia bank otrzymuje od towarzystwa prowizję. W efekcie bank chcąc nakłonić potencjalnych kredytobiorców do korzystania z ubezpieczenia oferuje im atrakcyjne oprocentowanie. Tak jak przy kredycie hipotecznym tak również przy kredycie gotówkowym, kredytobiorca może swobodnie zdecydować się na to czy chce zobowiązanie spłacać w ratach równych czy malejących. Przy mniejszym zobowiązania taka opcja nie zawsze jest jednak dostępna.