Strona finansowa

Do treści | Do menu | Do wyszukiwania

Tag - kredyty gotówkowe

Kanał wpisów

piątek, marzec 18 2016

Kredyt gotówkowy naszym kołem ratunkowym

Kredyt gotówkowy ma różne właściwości i może mieć także różnego rodzaju zastosowanie. Można też na kredyt gotówkowy patrzeć jak na koło ratunkowe a dokładniej ekonomiczne koło ratunkowe. Ponieważ pieniądze uzyskane z tytułu otrzymanego kredytu gotówkowe pomogły już nie jednemu Polakowi, nie jednej Polce i wreszcie nie jednej Polskiej rodzinie. Kredyt gotówkowy, zatem może być śmiało nazywany ekonomicznym kołem ratunkowym. Często bywa w życiu tak, że mamy plany i marzenia, mamy konkretny plan działania, którego celem jest poprawa życia, niestety nie może owego planu wdrożyć w życie, ponieważ nie posiadamy odpowiednich środków finansowych, to też często czekamy i nie robimy nic, liczymy, że los się sam odwróci a nam spadnie manna z nieba. Niestety owa manna z nieba nie spada a my czekamy dalej, życie mija, czas upływa, już się nie cofnie. Dlatego nie czekajmy i nie liczmy, że coś samo się poprawi, ponieważ tak nie będziemy. Musimy wziąć nasze życie i nasz los w nasze ręce, i zacząć szukać wyjścia z danej patowej sytuacji, ponieważ owe wyjście istnieje trzeba tylko po nie sięgnąć. Owe wyjście w takich trudnych finansowo chwilach to sięgnięcie po kredyt gotówkowy, który jest tym, co pomoże nam pokonać liczne przeciwności losu i przeszkody, które do tej pory wydawały się nie do przeskoczenia i nie do pokonania. Musimy mieć świadomość, że życie z kredytem gotówkowym u boku jest łatwiejsze, życie ze świadomością, że w razie potrzeby będzie można sięgnąć po kredyt gotówkowy jest mniej stresowe i bardziej lekkie. Dlatego nigdy się nie poddawajmy a zawsze walczmy, sięgajmy po kredyt gotówkowy, który pomógł już w realny sposób odmienić życie wielu Polskim rodzinom. Kredyt gotówkowy może także i naszej rodzinie pomóc w pozytywnych zmianach, ostatecznie zmiany nie są złe, jeżeli prowadzą do lepszego jutra. Tak właśnie wygląda działanie ratunkowe kredytu gotówkowego.

Kontynuuj czytanie...

środa, wrzesień 9 2015

Co się stanie jeśli nie będziemy spłacać kredytu gotówkowego?

Kredyty gotówkowe to bardzo dobre rozwiązanie na zakup rzeczy, na które obecnie się nie ma odłożonych pieniędzy.

Kredyt gotówkowy to bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli chcemy coś kupić ale nie mamy na obecną chwile więcej pieniędzy. Chętnie je bierzemy zwłaszcza, że kredytów gotówkowych na swoim koncie można mieć nawet kilka. Jeżeli sytuacja finansowa pozwala nam na regularne spłacanie całych rat to nie ma z tym problemu. Zaczynają się one w momencie gdy, z przyczyn często od nas niezależnych, zaczyna brakować pieniędzy na zapłacenia rat kredytów. Zobacz, gdzie najtańszy kredyt na 17bankow.com znajdziesz dobre rankingi i szybko wybierzesz ofertę.

Co zrobić, gdy nie mamy na ratę kredytu?

W sytuacji, kiedy okaże się, że nie mamy pieniędzy na kolejną ratę to jest kilka możliwości. Po pierwsze nie należy wpadać w panikę i od razu należy skontaktować się z bankiem. W takiej sytuacji czas gra na naszą korzyść. Nie jest tak, że jest to problem nie do rozwiązania. Banki w ofercie mają coś takiego, co się nazywa wakacje kredytowe. To nic innego, jak zawieszenie spłat kilku rat. Okres taki to przeważnie trzy miesiące. Po upływie tego okresu spłacamy kredyt jak zawsze, według naszego harmonogramu. Okres spłaty kredytu wydłuża się o te trzy miesiące. Bank nie pobiera za to żadnych dodatkowych opłat i nie nalicza więcej odsetek.

Inną metoda jest konsolidacja kredytów. Wiąże się to jednak z wydłużeniem okresu spłacania zobowiązań. Raty miesięczne kredytu będą niższe ale przez to w ostateczności oddamy do banku więcej pieniędzy. Kredyt będzie nas drożej kosztować. Rozwiązanie to jest dobre dla osób, które chcą obniżyć ratę kredytu. Rozwiązanie to nie jest dobre w przypadku gdy stracimy stały przychód pieniędzyWindykacja jako ostateczność

Bank kieruje sprawę do działu windykacji w momencie, kiedy nie uda mu się uzyskać spłat kredytu po kilku pisemnych wezwaniach. W takiej sytuacji wypowiada umowę kredytu. Kiedy minie okres wypowiedzenia, bank nadaje tytuł egzekucyjny i całość kredytu – kapitał i odsetki, należy spłacić w całości. Jeżeli w wyznaczonym terminie nie uda się go spłacić to bank na drodze sądowej występuje o nadanie klauzuli wykonalności. Rozprawa taka jest niejawna czyli odbywa się bez naszego udziału. Dostajemy tylko pismo, że taka procedura miała miejsce. Daje to prawo zajęcia majątku przez komornika.

piątek, styczeń 23 2015

Na co uważać przy promocyjnych ofertach kredytów gotówkowych

Prawdziwe żniwa dla bankowców zaczynają się w okresie świątecznym. Zewsząd z radia, telewizji, prasy oraz internetu kuszą promocyjne oferty kredytów gotówkowych. Pokusa jest spora, zwłaszcza gdy marzą nam się wystawne święta i góra prezentów. Z przeciętnej pensji coraz trudniej zrealizować to marzenie. Bankowe reklamy przekonują zaś, że wszystko to jest w zasięgu ręki. Wystarczy wziąć kredyt.

Czy oferty kredytów gotówkowych reklamowane w okresie świąt rzeczywiście są tak korzystne? Czy warto łatać dziurę budżetową bankowym zobowiązaniem? Gdy nie mamy wyjścia musimy pamiętać o tym by zachować wyjątkową ostrożność. Nie można pod wpływem emocji decydować się na pierwsza lepszą z brzegu ofertę kredytową. Należy porównać i przeanalizować co najmniej kilka proponowanych okazyjnie pożyczek i kredytów. Czynniki na jakie należy zwrócić uwagę odnoszą się nie tylko i wyłącznie do wysokości oprocentowania. Warto zwrócić uwagę na wysokość prowizji, to czy ubezpieczenie przy danym kredycie jest obowiązkowe czy reklamowana oferta nie ma innych ukrytych kosztów. Banki często stosują bardzo popularną metodę reklamowania kredytów gotówkowych. W ulotkach oraz reklamach duży nacisk kładą na promocję niskiego oprocentowania. Nie wspominają jednak o kosztach związanych ze wspomnianym ubezpieczeniem czy prowizją. W efekcie niski poziom oprocentowania rekompensują sobie dodatkowymi wysokimi kosztami udzielenia pożyczki.

Częstym sposobem finansowania świąt obok kredytów gotówkowych jest korzystanie z przyznanych limitów na karcie kredytowej. Jest to dobre rozwiązanie o ile Klient będzie pamiętał o tym by wykorzystane limity na karcie kredytowej spłacać w terminie wolnym od odsetek. Zwykle wynosi on od 30 do 61 dni. Dobrym sposobem pozyskania dodatkowego kapitału na organizację świąt będzie skorzystanie z limitu w rachunku osobistym. Całkiem jednak prawdopodobne, że większość wnioskodawców z tej formy finansowania już dawno skorzystała.

Obok kredytów gotówkowych proponowanych przez banki nie lada pokusę stanowią też wysoko oprocentowane pożyczki bez zaświadczeń. Spopularyzowały się w szczególności pożyczki przez internet. O ile przy kredycie gotówkowym decyzję należy przemyśleć, to przy pożyczkach bez zaświadczeń lepiej zrobić wszystko by nie ich nie zaciągać. Wysoko oprocentowane, często z ukrytymi kosztami mogą wpędzić w prawdziwą spiralę długów. Niebotycznie wysokie koszty pożyczek na dowód przesłaniają nawet plusy tego rozwiązania jakim jest minimum formalności i szybkość finansowania.