Strona finansowa

Do treści | Do menu | Do wyszukiwania

Tag - oprocentowanie

Kanał wpisów

czwartek, lipiec 23 2015

Dobrze jest się zabezpieczyć na przyszłość

Lokata standardowa, o której warto jest pierw wspomnieć, jest praktycznie dla każdego, dlaczego? Wymagany jest naprawdę niski kapitał, aby móc rozpocząć oszczędzanie potrzebne jest zaledwie 500zł, a więc nie jest to jakoś strasznie ogromna kwota. Lokata standardowa cieszy się uznaniem z tego względu, że jest to świetna forma zapoznawcza, aby w przyszłości wybrać poważniejszą propozycję. Prawda jest taka, że naprawdę sporo osób chce oszczędzać, ale tak naprawdę nie zna głównych cech charakterystycznych lokat, stąd też opłaca się odpowiednio przygotować. Dużym zaufaniem cieszy się również lokata nocna, mimo że na początku budziła sporo kontrowersji. Jest to zrozumiałe, propozycja ta wskazuje, że nocą pieniądz się rozmnaża, a w dzień jest dostęp do środków. Oczywiście przewidziany jest limit, bo przecież nie każdy kto oszczędza potrafi rozsądnie obcować z pieniądzem, banki również muszą dbać o swoje interesy. Lokata nocna jest bardziej atrakcyjna niż powyższa standardowa. Internet jest narzędziem praktycznie w każdym domu, nic więc dziwnego, że gdy poszerzył się temat pod tytułem oszczędzanie również zaczęto go wykorzystywać. Tutaj wszelkie formalności jest szansa zrealizować drogą wirtualną, wręcz jest to korzystniejsza forma niż gdy wybiera się bezpośrednie wizyty do banku. Kiedy odpowiednikiem jest tylko i wyłącznie Internet, Wedy też zagwarantowane są większe pieniądze. Oprocentowanie czasem ulega zmianie, tak właśnie jest w przypadku lokaty dynamicznej. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wiernych klientów, ponieważ poprzez zmienność oprocentowania raz na rok lub kwartalnie jest ogromne prawdopodobieństwo dodatkowych zysków. Jak widać bank dba o klientów, którzy mogą pochwalić się długoletnim depozytem, proponuje różne ciekawe przywileje, nawet dostęp do środków, w razie nagłych okoliczności. Osoby zamożne także patrzą w przyszłość odpowiedzialnie, stąd też dwie kuszące oferty, tj. rentierska i negocjowana. Ta pierwsza znana jest z wypłacania na konto klienta samych odsetek, taka comiesięczna wypłata. Te odsetki pochodzą z ramienia głównego kapitału, gdy jest ono solidne zrozumiałe jest to, że można liczyć również na godne warunki funkcjonowania. Sporo osób przecież żyje właśnie z samych odsetek, a więc jest to oferta idealna. Ostatnia propozycja oszczędnościowa na którą warto jest zwrócić uwagę, gdy można się pochwalić konkretną kwotą jest lokata negocjowana. Tutaj nie ma określonych warunków umowy, to już zależy od wyniku przeprowadzonych rozmów, kiedy są one odpowiednio przemyślane, klient jest przygotowany i zorientowany w świecie finansowym jest ogromna szansa wywalczenia wysokiego i satysfakcjonującego oprocentowania. Kliknij i przenieś się tu lokaty ranking - tylko najlepsze oferty.

Lokaty bankowe jak widać mają szerszą ofertę niż konto oszczędnościowe, które można stwierdzić, że jest na chwilę. Lokaty gwarantują wyższe oprocentowanie, jak też konsekwentne odkładanie pieniędzy, można, jeśli jest już szansa obcować z finansami z konta to jest konkretny, określony limit.

piątek, styczeń 23 2015

Na co uważać przy promocyjnych ofertach kredytów gotówkowych

Prawdziwe żniwa dla bankowców zaczynają się w okresie świątecznym. Zewsząd z radia, telewizji, prasy oraz internetu kuszą promocyjne oferty kredytów gotówkowych. Pokusa jest spora, zwłaszcza gdy marzą nam się wystawne święta i góra prezentów. Z przeciętnej pensji coraz trudniej zrealizować to marzenie. Bankowe reklamy przekonują zaś, że wszystko to jest w zasięgu ręki. Wystarczy wziąć kredyt.

Czy oferty kredytów gotówkowych reklamowane w okresie świąt rzeczywiście są tak korzystne? Czy warto łatać dziurę budżetową bankowym zobowiązaniem? Gdy nie mamy wyjścia musimy pamiętać o tym by zachować wyjątkową ostrożność. Nie można pod wpływem emocji decydować się na pierwsza lepszą z brzegu ofertę kredytową. Należy porównać i przeanalizować co najmniej kilka proponowanych okazyjnie pożyczek i kredytów. Czynniki na jakie należy zwrócić uwagę odnoszą się nie tylko i wyłącznie do wysokości oprocentowania. Warto zwrócić uwagę na wysokość prowizji, to czy ubezpieczenie przy danym kredycie jest obowiązkowe czy reklamowana oferta nie ma innych ukrytych kosztów. Banki często stosują bardzo popularną metodę reklamowania kredytów gotówkowych. W ulotkach oraz reklamach duży nacisk kładą na promocję niskiego oprocentowania. Nie wspominają jednak o kosztach związanych ze wspomnianym ubezpieczeniem czy prowizją. W efekcie niski poziom oprocentowania rekompensują sobie dodatkowymi wysokimi kosztami udzielenia pożyczki.

Częstym sposobem finansowania świąt obok kredytów gotówkowych jest korzystanie z przyznanych limitów na karcie kredytowej. Jest to dobre rozwiązanie o ile Klient będzie pamiętał o tym by wykorzystane limity na karcie kredytowej spłacać w terminie wolnym od odsetek. Zwykle wynosi on od 30 do 61 dni. Dobrym sposobem pozyskania dodatkowego kapitału na organizację świąt będzie skorzystanie z limitu w rachunku osobistym. Całkiem jednak prawdopodobne, że większość wnioskodawców z tej formy finansowania już dawno skorzystała.

Obok kredytów gotówkowych proponowanych przez banki nie lada pokusę stanowią też wysoko oprocentowane pożyczki bez zaświadczeń. Spopularyzowały się w szczególności pożyczki przez internet. O ile przy kredycie gotówkowym decyzję należy przemyśleć, to przy pożyczkach bez zaświadczeń lepiej zrobić wszystko by nie ich nie zaciągać. Wysoko oprocentowane, często z ukrytymi kosztami mogą wpędzić w prawdziwą spiralę długów. Niebotycznie wysokie koszty pożyczek na dowód przesłaniają nawet plusy tego rozwiązania jakim jest minimum formalności i szybkość finansowania.