Strona finansowa

Do treści | Do menu | Do wyszukiwania

Tag - zmienne oprocentowanie

Kanał wpisów

czwartek, grudzień 3 2015

Lokata, która przynosi dobre zyski

1__15_.jpg Wśród sposobów bezpiecznego inwestowania, jednym z najpopularniejszych jest lokata. Jest to tez jeden z najpopularniejszych produktów bankowych, dostępnych praktycznie w każdym banku. Lokata jest bezpieczna nie tylko ze względu na sam sposób inwestowania, ale również na gwarancje, jakich udziela Bankowy Fundusz Gwarancyjny osobom składającym depozyty, takie jak lokata w bankach. Dzięki temu nawet niewypłacalność banku nie spowoduje, że utracimy środki. W takim przypadku BFG wypłaci nam całą sumę, a powyżej 100 000 złotych większą ich część.

Kontynuuj czytanie...

wtorek, kwiecień 14 2015

Lokaty na dobrych warunkach

Dobra lokata może być całkiem dobrym sposobem inwestowania i pomnażania swoich środków. Przede wszystkim jest to bezpieczny sposób inwestowania, zarówno ze względu na sposób inwestowania, który jest mało ryzykowny, jak i ze względu na to, że środki wpłacane na lokaty bankowe są objęte gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, który pokrywa wartość wpłacanych środków w przypadku niewypłacalności banku, co zresztą i tak jest mało prawdopodobnym scenariuszem. Ponadto inwestowanie w lokatę, nie wymaga praktyki w inwestowaniu, ponieważ nasze pieniądze powierzamy bankowi, który wszystkim się już zajmie, a my po określonym czasie odbierzemy nasze środki z zyskiem. Tutaj znajdziesz najkorzystniejsze oprocentowanie lokat bankowych na http://www.inwestowaniena5.pl/, dzięki nam zarobisz najwięcej na lokatach.

Trzeba jednak wiedzieć, ana jaka lokatę warto się zdecydować, aby swoje pieniądze odebrać z zyskiem. Dlatego tez trzeba wiedzieć, czym się kierować przy wyborze lokaty. Jeśli patrzeć właśnie pod kątem zysku, to najważniejszym aspektem wydaje się tu być wysokość oprocentowania, która na zyski z lokaty przekłada się bezpośrednio. Kolejna sprawa to rodzaj oprocentowania. Jeśli będzie to oprocentowanie stale, to jego wysokość nie będzie się zmieniać niezależnie od tego, jak w czasie trwania lokaty będą się kształtowały zmiany stóp procentowych. Z kolei oprocentowywaniu zmiennym sytuacja jest odwrotna. Wraz ze spadkiem wysokości stop procentowych zyski z lokaty będą mniejsze, zaś wraz z ich wzrostem zyski z lokaty wzrosną. Trzeba więc uwzględnić ryzyko mniejszego zysku przy zmiennym oprocentowaniu. Pod uwagę należy też wziąć tez częstotliwość kapitalizacji odsetek. Im kapitalizacja będzie częstsza, tym większe będą zyski z lokaty.

Lokatę można założyć na różny czas. Wybranie środków przed upływem terminu lokaty będzie skutkowało tym, że utracimy większość lub nawet całość odsetek. Dlatego bardzo ważne jest wybranie lokaty o odpowiednim terminie zakończenia w zależności od tego, jak długo środki nie będą nam potrzebne. Jeśli nie będą nam one potrzebne przez dłuższy czas to możemy wybrać lokatę długoterminową, która powinna być opcja korzystniejszą. W innym przypadku lokata krótkoterminowa powinna być lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli będzie to lokata krótkoterminowa na korzystnych warunkach. Wtedy będziemy mieli zarówno dobry zysk, jak i możliwość wybrania środków wtedy, kiedy będziemy potrzebować.